top of page
For dig som har brug for CO2 data straks
Få et uforpligtende opkald
ESG-opgørelse kan virke uoverskuelig – især hvis du ikke har en bogholder eller økonomiansvarlig til at håndtere tallene. Samtidig efterspørger kunder, investorer og banker i stigende grad ESG-data. Selvom du måske endnu ikke mærker denne efterspørgsel, er det en fordel at være forberedt. Valified udarbejder din virksomheds CO2-beregning i scope 1 og 2, så du kan få styr på dine data uden at bruge unødig tid og ressourcer.
Vi anbefaler derfor SMV pakke 1:
Vi laver data for jer
Valified laver jeres CO2 beregning (scope 1 og 2) for jer, så tallene ligger klar på Valified platform I skal blot sende en række dokumenter til os.
CO2 beregning (scope 1 og 2)
En CO2-beregning viser udledning af CO2 fra din virksomheds aktiviteter. Det er et centralt ESG nøgletal, som dine kunder ofte vil bede om. Det kan være komplekst at opgøre korrekt, så det giver ro at have tallet opgjort på forhånd.
Derfor vælger virksomheder Valified Pro
bottom of page